Sari la conținut

Bolile plamanilor

Bolile plamanilor
Preț: 26,00 lei
Disponibilitate: In stoc furnizor
Timp confirmare stoc: 1 - 2 zile lucratoare
Editura:
Distribuie pe:

DESCRIERE

Aparitia bolilor respiratorii este atribuita frigului, umiditatii sau germenilor. In realitate, aceste cauze nu sunt decat secundare (sau revelatoare ale unui teren deficitar si supraincarcat cu deseuri). Frigul inchide si mai mult un ficat obosit, care nu mai poate. Umiditatea actioneaza dupa acelasi mecanism. In ambele cazuri va rezulta un puseu eliberator suplimentar la nivelul plamanilor.

Cat despre germeni, ei se fixeaza si prospera pe o mucoasa supraincarcata cu deseuri, intr-un mediu care le este propice, asa cum fac tantarii pe o mlastina. Nu ei sunt cei care creeaza mlastina, adica boala. Este drept ca, pe termen lung, acesti „oaspeti” pot deveni stanjenitori si pot contribui la lezionarea mucoasei respiratorii prin propria lor activitate. Aceasta este etapa secundara, cea a infectiei microbiene pe un teren supraincarcat cu deseuri si intretinut in aceasta stare in mod stangaci.

OPINIA CITITORILOR

Nu există opinii exprimate. Fii primul care comentează.

Centrul de preferințe pentru confidențialitate

Confidențialitatea dvs.

Procesăm datele dvs. cu scopul de a vă oferi posibilitatea să comandați produsele noastre online, precum și pentru a vă oferi conținut care să fie adaptat la interesele și nevoile dvs. Analizăm aceste date pentru a obține informații cu privire la comportamentul și interesele vizitatorilor noștri. Împărtășim aceste informații partenerilor noștri pe baza consimțământului și/sau a interesului legitim. Mai jos vă puteți exercita, la nivel de partener, dreptul de a consimți sau de vă opune unui interes legimit pe baza unui scop specific.

Module cookie strict necesare

Aceste fișiere sunt strict necesare pentru buna funcționare a magazinului online (pentru plasarea comenzilor online, autenficare în cont, salvarea/procesarea opțiunilor dvs cu privire la modulele de tip cookie, etc.). Acestea nu necesită acordul dvs. pentru plasare/accesare și nu pot fi dezactivate (decât dacă nu țineți meapărat să intrați în setările browser-ului dvs și să le dezactivați de acolo, având ca rezultat negativ întreruperea funcționării normale a site-ului).

Meniu de accesibilitate